herb_osp_wilamowice

Ochotnicza Straż Pożarna w Wilamowicach

herb_zosp

Menu

Aktualności

Przysięga Druhny Joanny Wójcik

17 sierpnia 2019r. w podwarszawskim Raszynie odbyła się przysięga elewów, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”
gdzie nasza dh. Joanna Wójcik złożyła przysięgę wojskową oraz otrzymała wyróżnienie za bardzo dobre wyniki z szkolenia podstawowego w ramach służby przygotowawczej w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim od Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Test syren

W czwartek 1 sierpnia 2019 roku o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych
w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający upamiętnienie obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
W ramach treningu emitowany będzie – dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.
Na terenie województwa śląskiego procedurę alarmowania uruchamiać będą poszczególne jednostki samorządu terytorialnego, zależnie od sposobu organizacji systemu w danej lokalizacji.

Ćwiczenia kompani gaśniczej

W dniu 10.07.2019 r. o godz 15:00 SK KM PSP w Bielsku-Białej zadysponowało zastęp GCBA z naszej jednostki na coroczne ćwiczenia Kompanii Gaśniczej OSP nr. 2 Śląskiej Brygady Odwodowej zorganizowane przez KM PSP w Bielsku-Białej.
Scenariusz tegorocznych ćwiczeń zakładał pożar lasu w okolicach zapory wodnej w Wapienicy. Celem ćwiczeń było sprawdzenie stanu gotowości bojowej oraz udoskonalenie techniki przetłaczania wody na duże odległości. Sprawdzano również umiejętność prowadzenia prawidłowej korespondencji radiowej między poszczególnymi odcinkami bojowymi, a dowódcą akcji . Dla wszystkich była to możliwość zdobycia doświadczenia na wypadek realnej sytuacji.
W ćwiczeniach wzięły udział zastępy z OSP: Bestwina, Bronów, Bystra, Hałcnów, Jasienica, Jaworze, Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Kozy, Lipnik, Mazańcowice, Pisarzowice, Rybarzowice, Szczyrk, Wilkowice, Wilamowice, a także zastępy z JRG nr 1 i 2 w Bielsku-Białej.

Kontrola gotowości bojowej

Alarm na który wstawiło się 10 druhów, nie oznaczał wyjazdu do akcji.
Był on związany z coroczną kontrolą gotowości bojowej, którą muszą przechodzić OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG), do którego należymy od 22 lat.
Inspekcję przeprowadzili strażacy z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Podczas kontroli sprawdzono czas osiągnięcia gotowości do wyjazdu, liczbę osób przybyłych na alarm, poprawność wykonanego założenia, działanie sprzętu będącego na wyposażeniu naszej jednostki oraz dokumentacje naszej OSP. Dodatkowo nasi druhowie musieli rozwiązać test wiedzy składający się z 10 pytań. Były 3 rodzaje tego testu: dla dowódców, kierowców oraz strażaków - ratowników.

Inspekcja zakończyła się wynikiem pozytywnym, co jest potwierdzeniem gotowości naszej OSP do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Walne Zebranie Sprawozdawcze

Walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Wilamowice odbędzie się w dniu 2 marca 2019 r. (sobota) o godz. 18:00 w sali OSP Wilamowice. Obecność wszystkich członków OSP i MDP obowiązkowa!

Statystyka wyjazdów w roku 2018

Statystyka zdarzeń w 2018 roku.

W 2018 roku nasza jednostka odnotowała 34 wyjazdy do :

13 - pożarów

18 - miejscowych zagrożeń ( w tym 11 wypadków samochodowych).

3 - alarmy fałszywe.

Copyright © OSP Wilamowice 2016 - 2024